Prírodná galéria umeleckej keramiky, Beladice
- stála expozícia súčasnej svetovej umeleckej keramiky
* The Natural gallery of art ceramics, Beladice
- permanent exposition of present art ceramics

 

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa/Map

Kaštieľ Pustý Chotár
Park Hotel Tartuf
Pustý Chotár 495, 951 75 Beladice

Tel.: +421 37 633 02 35, +421 37 633 06 80-1
E-mail: tartuf@tartuf.sk
Www: www.tartuf.sk

 

Otváracie hodiny

 

január-december: Kaštieľ, hotel, reštaurácia, Galéria keramiky 10.00 - 22.00
Viac informácií získate na uvedených kontaktoch

 

História-popis

Kaštieľ Pustý Chotár, BeladiceSlovenský unikát pár kilometrov za Nitrou

V areáli Kaštieľa Pustý Chotár v Beladiciach bola v piatok 31. augusta 2007 slávnostne otvorená Prírodná galéria umeleckej keramiky. Galéria nadväzuje na medzinárodné keramické workshopy. Ôsmich ročníkov sa zúčastnilo 52 umelcov z 22 krajín celého sveta.
Park Hotel Tartuf - Kaštieľ Pustý Chotár, BeladiceZačiatky Medzinárodného keramického workshopu siahajú do roku 1999, kedy sa v areáli historického Kaštieľa Pustý Chotár, kultúrnej pamiatky SR, uskutočnil po prvýkrát. V doterajšej histórii si vybudoval na Slovensku aj v zahraničí dobré meno a stal sa renomovaným umeleckým podujatím.
Beladické keramické workshopy boli stretnutím tvorcov a ľudí navzájom známych, ale aj neznámych, z rôznych kultúr, krajín, miest. Pod vplyvom vzájomných podnetov, vlastných zážitkov, skúseností i prostredia vznikli jedinečné pracovné situácie, ktorých výsledkom boli krásne a zaujímavé diela. Umelci pracovali s rôznymi druhmi materiálu. T. Proll (ČR) - Zvonica 2003V miestnych ateliéroch ho pretvárali na estetické a unikátne keramické objekty menších a väčších rozmerov.
R. Sederevičius (Litva) - Záhradná keramika 2005Keramika vytvorená na workshopoch je umiestnená nielen v interiéroch historického kaštieľa a Park Hotela Tartuf, ale aj v parku. Ten sa v závere leta 2007 premenil na Prírodnú galériu, ktorá je unikátna v rámci celého Slovenska. Podobná stála umelecká prezentácia keramických diel v historických objektoch sa doposiaľ na inom mieste nenachádza.
Galéria je voľne prístupná všetkým návštevníkom kaštieľa, hotela, turistom a širokej verejnosti. V krásnom prostredí majú možnosť vidieť diela známych svetových a európskych keramikov i sochárov.

 

Akad. soch. Ilja Holešovský, spoluorganizátor a každoročný účastník workshopov, august 2007:

K. Nakashima (Japonsko) - Veterné amfory 2006KERAMIKA má mnohé podoby, rozmanité tvary, má estetickú aj úžitkovú hodnotu a človeka v jeho tisícročnej histórii sprevádza ako užitočný predmet aj dekorácia či ozdoba, ako výraz jeho potrieb a túžob, ako doplnok i umelecké dielo.
Ting-Ju Shao (Taiwan) - Plávame 2006Keramickému umeniu sa v minulých rokoch v areáli kaštieľa Beladice Pustý Chotár, počas siedmich workshopov, venovalo takmer 50 umelcov zo 4 svetadielov. Ich umelecké artefakty postupne nahradili to, čo sa z pôvodnej výzdoby neoklasicistického kaštieľa nezachovalo, čo sa stratilo, zničilo alebo aj zmizlo. Vďaka práci keramikov areál získava E. Le Rétif (Francúzsko) - Neposedná 2005novú identitu, nový charakter, jedinečnosť a predstavujú sa v ňom súčasné svetové keramické trendy. Rekonštrukciou kaštieľa, modernou dostavbou jeho funkčných častí, tu vznikol nový komplex Park Hotel Tartuf a keramici z celého sveta Vás pozývajú na jeho prehliadku“.

 

 

VEĽKÁ FOTOGALÉRIA GALÉRIE KERAMIKY
* BIG PHOTO-GALLERY OF THE GALLERY OF CERAMICS

 

V Park Hoteli Tartuf nájdete všetko, čo v iných luxusných hoteloch. Okrem hluku.
Kaštieľ Pustý Chotár - Park hotel TartufPár kilometrov za Kaštieľ Pustý Chotár, Beladice - bazén, exteriérNitrou čaká na všetkých príjemné prekvapenie. Neoklasicistický kaštieľ, so štýlovými izbami, modernou gastronómiou, 5 kongresovými sálami a wellness centrom, ponorený v rozhľahlom tichom parku. Park Hotel Tartuf ponúka ubytovanie v komfortne zariadených izbách, skvelý výber jedál, nápojov a špecialít v klimatizovanej reštaurácii, štýlovej kaviarni s letnou terasou a lobby bare, prepravu vlastným autobusom. Je ideálnym miestom na usporiadanie rôznych firemných a spoločenských podujatí.

 

Hrady, zámky a kaštiele

Kalendárium

Otvorenie Ukončenie Výstava-podujatie
     

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!