Hutnícke múzeum

Hutnícke múzeum Železiarne Podbrezová
* The Metallurgical Museum of Zeleziarne Podbrezova

 

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa/Map

Železiarne Podbrezová a.s.
Kolkáreň 35, 976 81 Podbrezová

Mgr. Oľga Kleinová
Tel.: +421 48 645 27 11
E-mail: admin@zelpo.sk
Www: www.zelpo.sk

 

Otváracie hodiny

7.30 - 15.00 (navštevu je potrebné telefonicky dohodnúť)

 

História-popis

Archeologické múzeumHutnícke múzeum Železiarní Podbrezová mapuje históriu hutníctva v regióne, vznik podbrezovských železiarní a ich vplyv na rozvoj regionu. V súčasnosti sú sprístupnené dve expozície - interná a externá.

Web Hutníckeho múzea je spracovaný v dvoch verziách - HTML a Flash.
Archeologické múzeumHTML verzia: je klasickou navigáciou v dokumentoch a exponátoch múzea pomocou ľavého navigačného menu. Jednotlivé exponáty sú zoradené podľa mena, ev. čísla, či abecedne. Táto verzia ja určená aj pre uživateľov s pomalým pripojením k internetu.
Flash verzia: je simuláciou návštevy skutočného múzea. Umožňuje návštevníkovi 'prechádzať sa' po múzeu, prezerať si jednotlivé panely a vitríny. Jednotlivé exponáty a panely sú umiestnené priamo v interiéri múzea, ktorým návštevník 'prechádza'. Táto verzia je určená predovšetkým uživateľom s rýchlejším pripojením. Obe verzie sú navzájom previazané a teda je možné prepínať sa medzi nimi.

 

Expozície

Archeologické múzeumArcheologické múzeumInterná expozícia na dvadsiatichdvoch paneloch popisuje historické fakty, dokumentované fotografiami, materiálmi a exponátmi uloženými v štrnástich presklených vitrínach.
Externá expozícia ponúka pohľad na zakonzervované časti hutníckych strojov.

 

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!