Múzeum obchodu Bratislava
* Museum of Trade Bratislava

 

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa

Linzbothova 16, 821 06 Bratislava

Tel.: +421 2 45 24 31 67
E-mail: muzeum.obchodu@muzeumobchoduba.sk
Www: www.muzeumobchoduba.sk

 

Otváracie hodiny

Ut-Ne 9.00 - 17.00

 

Možnosti vstupu, vstupné

Základné vstupné: 1,50 €
Deti, Študenti, Dôchodcovia, Rodinné vstupné: 1 €

Foto, Kamera: nie je možné

Wheelchair Access
Prístup pre vozičkárov: ÁNO

História-popis

Múzeum obchodu vzniklo v roku 1983, keď Ministerstvo obchodu a cestovného ruchu SSR zriadilo Dokumentačné centrum obchodu, pohostinstva a cestovného ruchu. Samostatné Múzeum obchodu vzniklo 1. januára 1991.
Múzeum obchoduMúzeum sídli v budove, ktorú dal v polovici 18.-teho storočia postaviť hlavný finančný dozorca bratislavského arcibiskupského panstva Juraj Albert. Ide o vidiecku kúriu s parkom, prestavanú a rozšírenú v 2. polovici 19.-teho storočia. Poslednými majiteľmi boli Linzbothovci.
Múzeum obchodu cieľavedome zhromažďuje, odborne spracúva, ochraňuje a prezentuje hmotné doklady a písomnosti o vývoji obchodu, pohostinstva a cestovného ruchu na území Slovenska.

 

Expozície

Múzeum obchoduMúzeum obchoduStála expozícia Múzea obchodu bola slávnostne otvorená 28.12.2005 v sídle múzea v Podunajských Biskupiciach na Linzbothovej ulici č. 16.

 

 

 

Biela ulica 6: Prešporský koloniál - Obchod v múzeu: unikátne spojenie stálej expozície Múzea obchodu Bratislava a skutočnej predajne so slovenskými špecialitami a darčekovými predmetmi.

 

 

Kalendárium

 

Otvorenie Ukončenie Výstava-podujatie
     
     

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!