Malé Podbielanské etnografické Múzeum v Podbieli
* Little etnographical Museum at Podbiel

 

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa/Map

027 42 Podbiel č. 194

Tel.: +421 43 538 14 40 - správca farnosti
Mobil: +421 903 535 832 - miestna CK SK Tour
E-mail:
Www:

 

Otváracie hodiny

Pravidelne je otvorené len počas letnej turistickej sezóny. Inokedy si treba dohodnúť vstup so správcom farnosti (0435381440) alebo s miestnou CK SK Tour (0903535832).

 

História-popis

Malé Podbielanské etnografické MúzeumMalé Podbielanské etnografické MúzeumV zrekonštruovanej historickej budove bývalej cirkevnej školy č. 194 v Podbieli (oproti kývajúcemu Jánošíkovi pri hlavnej ceste) zriadil duchovný správca farnosti HeLic. Donát Čarnogurský výstavu predmetov, ktoré sa v minulosti používali v podbielanských domácnostiach, v poľnohospodárskych prácach ale aj v liturgii. Sú tu aj informácie o archeologických nálezoch na Bielej skale, bývalej úzkokoľajnej železničke Zuberec - Podbiel, o histórii podbielanského priemyslu, samotnej cirkevnej školy. Objavujú sa tu stále nové a nové predmety, ktoré prinášajú dobrovoľní darcovia. Naživo tu uvidíte pri práci podbielanských rezbárov a môžete si zakúpiť ich výrobky.

 

Malé Podbielanské etnografické MúzeumV letných mesiacoch robia sprievodcov v Múzeu podbielanskí rezbári. Nachádzajú sa pri kývajúcom Jánošíkovi. Vyrezávajú a vyrobené práce súčasne ponúkajú okoloidúcim.
 

Expozície

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!