Múzeum vín Prešov
* Wine Museum Presov

Múzeum vín

 

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa/Map

Floriánova ulica, 080 01 Prešov

Tel.: +421 51 773 31 08
Mobil: +421 905 355 482
E-mail: muzeum.vin@stonline.sk
Www: www.muzeumvin.sk

 

Otváracie hodiny

jún-september: Po-Pi 8.00 - 19.00 / So 8.00 - 12.00
október-máj: Po-Pi 8.00 - 18.00 / So 8.00 - 12.00

 

Možnosti vstupu, vstupné

Základné vstupné: 1,33 €
Zľavnené vstupné (deti, študenti do 18.rokov): 0,66 €

Foto, kamera: 0,66 €
Príplatok za výklad v cudzom jazyku: 0,66 €

Wheelchair Access
Prístup pre vozičkárov: NIE

História-popis

Múzeum vínMúzeum vínToto netradičné múzeum sa nachádza v starobylých dvojpodlažných pivniciach pod prešovskou radnicou. V originálnom prostredí podzemných chodieb sa od pondelka do soboty o víne dozviete veľa zaujímavostí - jeho spracovanie, spôsoby podávania a vychutnávania, perličky, o ktorých sa nepíše v žiadnych knihách... Pripravená je pre Vás expozícia vín zo všetkých regiónov Slovenska a Moravy, ale aj z iných oblastí celého sveta.
Múzeum vínMúzeum vín organizuje každoročne veľkú medzinárodnú prehliadku vín MUVINA. Pozoruhodné sú tiež vystavené predmety, ktoré sa používali pri spracovaní viniča. V najväčšej klenbovej sále, ktorá pojme päťdesiat osôb, môžete za dubovými stolmi pokojne vnímať atmosféru starobylého podzemia, a pritom vychutnávať dobré víno. A k dobrému vínu patrí aj dobré jedlo a veselá muzika. Ak Vám to-ktoré vínko zachutí, iste príde vhod štýlová predajnička, ktorá je súčasťou múzea. V nej si môžete vybrať akýkoľvek druh z vystavených vín. Je to netradičný a chuťovo skvelý suvenír.

Expozície

Múzeum vínExpozícia Múzea vín sa rozprestiera na ploche 500 m2 v dvoch podlažiach historických 500 ročných pivníc pod mestskou radnicou. Tvoria ju najmä fľašové vína zo všetkých kútov sveta, doplnené trojrozmernými exponátmi z technológie výroby vína, ako aj pestovania viniča. V súčasnosti tvorí kolekciu viac ako 1500 druhov vín. Návštevníci sú v múzeu sprevádzaní kvalifikovanými pracovníkmi, ktorí ovládajú aspoň jeden svetový jazyk.

 

 

 

 

 

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!